प्रदेश  सभा  सदस्यहरु  

सि. नं. नाम, थरराजनैतिक दलजिल्ला प्रतिनिधि सभा सदस्य निर्वाचन क्षेत्र नं.प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचन क्षेत्र नं.निर्वाचन प्रणालीलिङ्ग
1मा. श्री आशारत्न जबेगुनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)पाँचथरसमानुपातिकसमानुपातिकपुरुष
2मा. श्री कुसुम कुमारी श्रेष्ठनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)धनकुटासमानुपातिकसमानुपातिकपुरुष
3मा. श्री कृष्ण कुमारी राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्गसमानुपातिकसमानुपातिकपुरुष
4मा. श्री गुलेफुन खातुननेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्गसमानुपातिकसमानुपातिकपुरुष
5मा. श्री जसमाया गजमेर (विश्वकर्मा)नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापासमानुपातिकसमानुपातिकपुरुष
6मा. श्री सौभाग्यवती देवी राई किराँतनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)भोजपुरसमानुपातिकसमानुपातिकपुरुष
7मा. श्री अर्जुन राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा52पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
8मा. श्री हिक्मत कुमार कार्कीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा51पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
9मा. श्री जगदिश प्रसाद कुसियैतनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरी41पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
10मा. श्री जिवन घिमिरेनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्ग42पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
11मा. श्री झलक बहादुर मगरनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा41पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
12मा. श्री बिजय कुमार विश्वासनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्ग41पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
13मा. श्री हिराकुमार थापानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा42पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
14मा. श्री पूर्ण प्रसाद राजवंशीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा32पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
15मा. श्री सन्त कुमार बानियानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा31पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
16मा. श्री एकराज कार्कीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा21पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
17मा. श्री धिरेन्द्र शर्मानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)इलाम22पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
18मा. श्री नारायण बहादुर मगरनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)उदयपुर21पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
19मा. श्री लिला बल्लभ अधिकारीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्ग22पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
20मा. श्री सर्वध्वज साँवा लिम्बुनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरी21पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
21मा. श्री अम्बिर बाबु गुरुङ्गनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)ओखलढुङ्गा11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
22मा. श्री इन्द्र मणि पराजुलीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)धनकुटा12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
23मा. श्री ईन्द्र बहादुर आङबोनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)पाँचथर12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
24मा. श्री उत्तम कुमार बस्नेतनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सोलुखुम्बु11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
25मा. श्री उपेन्द्र प्रसाद घिमिरेनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्ग12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
26मा. श्री काजी मान कागतेनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)इलाम12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
27मा. श्री कुल प्रसाद साम्बानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्ग11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
28मा. श्री खिनु लङवा (लिम्बु)नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)इलाम11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
29मा. श्री गणेश कुमार काम्बाङ्गनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)पाँचथर11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
30मा. श्री गोपालचन्द्र बुढाथोकीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
31मा. श्री टंक आङबुहाङ लिम्बुनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)ताप्लेजुङ्ग12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
32मा. श्री पूर्ण प्रसाद राई (याम्फु)नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)संखुवासभा11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
33मा. श्री मोहन कुमार खड्कानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)ओखलढुङ्गा12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
34मा. श्री राम कुमार राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)खोटाङ्ग12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
35मा. श्री शेरधन राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)भोजपुर12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
36मा. श्री श्रीप्रसाद मैनालीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
37मा. श्री अम्बिका थापानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)उदयपुरसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
38मा. श्री उमिता विश्वकर्मानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरीसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
39मा. श्री उषाकला राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)खोटाङ्गसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
40मा. श्री वसन्ती देवी यादवनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्गसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
41मा. श्री सरस्वती पोखरेलनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरीसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
42मा. श्री सरिता थापानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)संखुवासभासमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
43मा. श्री सावित्रा कुमारी रेग्मीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्गसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
44मा. श्री साबित्री जोशीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरीसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
45मा. श्री सीता थेवेनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)पाँचथरसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
46मा. श्री सुनिता कुमारी चौधरीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)उदयपुरसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
47मा. श्री होम कुमारी सावाँनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)ताप्लेजुङ्गसमानुपातिकसमानुपातिकमहिला
48मा. श्री लिलम बस्नेतनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरी31पहिलो हुने निर्वाचित हुनेमहिला
49मा. श्री कला घलेनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)उदयपुर22पहिलो हुने निर्वाचित हुनेमहिला
50मा. श्री ज्ञानेश्वर राजवंशीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्ग51पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
51मा. श्री तुलसी प्रसाद न्यौपानेनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)संखुवासभा12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
52मा. श्री तेजमान कन्दङवानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)तेह्रथुम12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
53मा. श्री निरन राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)धनकुटा11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
54मा. श्री पदम कुमारी गुरुङ्गनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)संखुवासभासमानुपातिकमहिला
55मा. श्री प्रदिप कुमार भण्डारीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरी11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
56मा. श्री बल बहादुर साम्सोहाङनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)ताप्लेजुङ्ग11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
57मा. श्री बिमल कार्कीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)उदयपुर11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
58मा. श्री बुद्धी कुमार राजभण्डारीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सोलुखुम्बु12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
59मा. श्री बृख बहादुर प्रधाननेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)झापा22पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
60मा. श्री भीम प्रसाद आचार्यनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)सुनसरी12पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
61मा. श्री राजकुमार ओझानेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्ग32पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
62मा. श्री राजन राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)खोटाङ्ग11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
63मा. श्री राजेन्द्र कुमार राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)भोजपुर11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
64मा. श्री राम बहादुर मगरनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)इलाम21पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
65मा. श्री लछुमन तिवारीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)तेह्रथुम11पहिलो हुने निर्वाचित हुनेपुरुष
66मा. श्री बिना देवी राईनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)धनकुटासमानुपातिकमहिला
67मा. श्री यसोदा अधिकारीनेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा)मोरङ्गसमानुपातिकमहिला

 

दल अनुसार निर्वाचित र समानुपातिक
दलको नामनिर्वाचितसमानुपातिकजम्मा
ने.क.पा. (ने क पा)472067
ने.का.81321
स.स.फो.123
रा.प्र.पा.011
स.लो.रा.म.011
जम्मा563793

 

 

जातिगत आधार 
जातसंख्या
क्षेत्री बाहुन33
राई लिम्बु29
मधेसी आदिवासी15
गुरुङ3
मुश्लिम2
नेवार5
मगर3
दलित पहाडी3
जम्मा93

 

 

जिल्ला अनुसार निर्वाचित र समानुपातिक
जिल्लाको नामनिर्वाचितसमानुपातिकजम्मा
झापा10515
इलाम404
पाँचथर224
ताप्लेजुङ्235
मोरङ121123
सुनसरी8614
धनकुटा235
तेह्थुम202
भोजपूर213
संखुबासभा224
उदयपूर437
ओखलढुंगा202
खोटाङ213
सोलुखुम्बु202
जम्मा563793

 

 

प्रणाली अनुसार 
पहिलो हुने निर्वाचित हुने56
समानुपातिक37
जम्मा93

 

 

लिङ्ग अनुसार 
महिला32
पुरुष61
जम्मा93