प्रदेश सभा सदस्यहरु
सि. नं. | नाम, थर | राजनैतिक दल | जिल्ला | प्रतिनिधि सभा सदस्य निर्वाचन क्षेत्र नं. | प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचन क्षेत्र नं. | निर्वाचन प्रणाली | लिङ्ग |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | मा. आशारत्न जबेगु | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | पाँचथर | समानुपातिक | समानुपातिक | पुरुष | |
2 | मा. कुसुम कुमारी श्रेष्ठ | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | धनकुटा | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
3 | मा. कृष्ण कुमारी राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
4 | मा. गुलेफुन खातुन | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
5 | मा. जसमाया गजमेर (विश्वकर्मा) | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
6 | मा. सौभाग्यवती देवी राई किराँत | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | भोजपुर | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
7 | मा. अर्जुन राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 5 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
8 | मा. हिक्मत कुमार कार्की | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 5 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
9 | मा. जगदिश प्रसाद कुसियैत | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | 4 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
10 | मा. जिवन घिमिरे | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | 4 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
11 | मा. झलक बहादुर मगर | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 4 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
12 | मा. बिजय कुमार विश्वास | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | 4 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
13 | मा. हिराकुमार थापा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 4 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
14 | मा. पूर्ण प्रसाद राजवंशी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 3 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
15 | मा. बसन्त कुमार बानिया | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 3 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
16 | मा. एकराज कार्की | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 2 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
17 | मा. धिरेन्द्र शर्मा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | इलाम | 2 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
18 | मा. नारायण बहादुर मगर | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | उदयपुर | 2 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
19 | मा. लिला बल्लभ अधिकारी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | 2 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
20 | मा. सर्वध्वज साँवा लिम्बु | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | 2 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
21 | मा. अम्बिर बाबु गुरुङ्ग | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | ओखलढुङ्गा | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
22 | मा. इन्द्र मणि पराजुली | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | धनकुटा | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
23 | मा. ईन्द्र बहादुर आङबो | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | पाँचथर | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
24 | मा. उत्तम कुमार बस्नेत | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सोलुखुम्बु | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
25 | मा. उपेन्द्र प्रसाद घिमिरे | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
26 | मा. काजी मान कागते | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | इलाम | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
27 | मा. कुल प्रसाद साम्बा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
28 | मा. खिनु लङवा (लिम्बु) | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | इलाम | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | महिला |
29 | मा. गणेश कुमार काम्बाङ्ग | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | पाँचथर | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
30 | मा. गोपालचन्द्र बुढाथोकी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
31 | मा. टंक आङबुहाङ लिम्बु | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | ताप्लेजुङ्ग | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
32 | मा. पूर्ण प्रसाद राई (याम्फु) | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | संखुवासभा | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
33 | मा. मोहन कुमार खड्का | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | ओखलढुङ्गा | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
34 | मा. राम कुमार राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | खोटाङ्ग | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
35 | मा. शेरधन राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | भोजपुर | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
36 | मा. श्रीप्रसाद मैनाली | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
37 | मा. अम्बिका थापा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | उदयपुर | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
38 | मा. उमिता विश्वकर्मा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
39 | मा. उषाकला राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | खोटाङ्ग | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
40 | मा. वसन्ती देवी यादव | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
41 | मा. सरस्वती पोखरेल | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
42 | मा. सरिता थापा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | संखुवासभा | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
43 | मा. सावित्रा कुमारी रेग्मी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
44 | मा. साबित्री जोशी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
45 | मा. सीता थेवे | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | पाँचथर | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
46 | मा. सुनिता कुमारी चौधरी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | उदयपुर | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
47 | मा. होम कुमारी सावाँ | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | ताप्लेजुङ्ग | समानुपातिक | समानुपातिक | महिला | |
48 | मा. लिलम बस्नेत | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | 3 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
49 | मा. कला घले | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | उदयपुर | 2 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | महिला |
50 | मा. ज्ञानेश्वर राजवंशी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | 5 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
51 | मा. तुलसी प्रसाद न्यौपाने | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | संखुवासभा | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
52 | मा. तेजमान कन्दङवा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | तेह्रथुम | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
53 | मा. निरन राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | धनकुटा | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
54 | मा. पदम कुमारी गुरुङ्ग | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | संखुवासभा | समानुपातिक | महिला | ||
55 | मा. प्रदिप कुमार भण्डारी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
56 | मा. बल बहादुर साम्सोहाङ | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | ताप्लेजुङ्ग | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
57 | मा. बिमल कार्की | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | उदयपुर | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
58 | मा. बुद्धी कुमार राजभण्डारी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सोलुखुम्बु | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
59 | मा. बृख बहादुर प्रधान | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | झापा | 2 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
60 | मा. भीम प्रसाद आचार्य | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | सुनसरी | 1 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
61 | मा. राजकुमार ओझा | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | 3 | 2 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
62 | मा. राजन राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | खोटाङ्ग | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
63 | मा. राजेन्द्र कुमार राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | भोजपुर | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
64 | मा. राम बहादुर मगर | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | इलाम | 2 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
65 | मा. लछुमन तिवारी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | तेह्रथुम | 1 | 1 | पहिलो हुने निर्वाचित हुने | पुरुष |
66 | मा. बिना देवी राई | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | धनकुटा | समानुपातिक | महिला | ||
67 | मा. यसोदा अधिकारी | नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (ने क पा) | मोरङ्ग | समानुपातिक | महिला |
दल अनुसार निर्वाचित र समानुपातिक | |||
दलको नाम | निर्वाचित | समानुपातिक | जम्मा |
ने.क.पा. (ने क पा) | 47 | 20 | 67 |
ने.का. | 8 | 13 | 21 |
स.स.फो. | 1 | 2 | 3 |
रा.प्र.पा. | 0 | 1 | 1 |
स.लो.रा.म. | 0 | 1 | 1 |
जम्मा | 56 | 37 | 93 |
जातिगत आधार | |
जात | संख्या |
क्षेत्री बाहुन | 33 |
राई लिम्बु | 29 |
मधेसी आदिवासी | 15 |
गुरुङ | 3 |
मुश्लिम | 2 |
नेवार | 5 |
मगर | 3 |
दलित पहाडी | 3 |
जम्मा | 93 |
जिल्ला अनुसार निर्वाचित र समानुपातिक | |||
जिल्लाको नाम | निर्वाचित | समानुपातिक | जम्मा |
झापा | 10 | 5 | 15 |
इलाम | 4 | 0 | 4 |
पाँचथर | 2 | 2 | 4 |
ताप्लेजुङ् | 2 | 3 | 5 |
मोरङ | 12 | 11 | 23 |
सुनसरी | 8 | 6 | 14 |
धनकुटा | 2 | 3 | 5 |
तेह्थुम | 2 | 0 | 2 |
भोजपूर | 2 | 1 | 3 |
संखुबासभा | 2 | 2 | 4 |
उदयपूर | 4 | 3 | 7 |
ओखलढुंगा | 2 | 0 | 2 |
खोटाङ | 2 | 1 | 3 |
सोलुखुम्बु | 2 | 0 | 2 |
जम्मा | 56 | 37 | 93 |
प्रणाली अनुसार | |
पहिलो हुने निर्वाचित हुने | 56 |
समानुपातिक | 37 |
जम्मा | 93 |
लिङ्ग अनुसार | |
महिला | 32 |
पुरुष | 61 |
जम्मा | 93 |